وزیر صنعت، معدن و تجارت با همراهی استاندار، نماینده مجلس شورای اسلامی شاهین شهر برخوار و میمه و جمعی از مسئولان محلی، در بازدید از گروه صنعتی انتخاب، ۵ طرح تولید لوازم‌خانگی و افزایش بهره‌وری تولید را افتتاح و در کنار آن از غرفه شرکت های گروه صنعتی انتخاب بازدید کرد.

علیرضا رزم حسینی در این بازدید طرح‌های مرحله دوم شرکت حایر تهران، طرح خدمات هوشمند، افزایش ظرفیت تولید تلویزیون، افزایش ظرفیت تولید ماشین لباسشویی و فن‌آوری Iot در یخچال‌های دودر هوشمند را افتتاح کرد.

با افتتاح مرحله دوم شرکت حایر تهران(احیای واحد صنعتی غیرفعال مهیا گاز) در مجموعه اسنوا، تولید لوازم‌خانگی این برند، بومی‌سازی شده است؛ این خط تولید در این گروه صنعتی با ۲۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۱.۵ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی، برای ۲۴۲ نفر شغل مستیم ایجاد کرده است.

ظرفیت سالانه این مرحله ۲۸۲ هزار دستگاه لوازم‌خانگی و تولید ۲۱ هزار تن قطعات فلزی لوازم‌خانگی است.

مجموع ظرفیت سالیانه طرح هوشمند سازی فرآیندهای تولید ۹۲ هزار خدمات است که با ۱۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و صرفه‌جویی ارزی ۱۳۰ هزار یورو به بهره‌برداری رسیده است ؛  سه هزار و ۱۰۰ نیروی کار نیز از این خدمات مستقیم استفاده می‌کنند.

طرح داخلی‌سازی و افزایش ظرفیت تلویزیون هم از طرح‌های دیگر افتتاح‌شده در سفر رزم‌حسینی بود؛ درمجموع در این خط، با هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۲۸۱ اشتغال جدید، یک ‌میلیون دستگاه تلویزیون در سال تولید می‌شود.

در طرح افزایش ظرفیت تولید ماشین لباسشویی هم به تولید کیفی و استحکام بدنه لباسشویی، کاهش استفاده از نیروی انسانی و کاهش چشمگیر درصد خطای انسانی در روند تولید قطعات و بهبود زنجیره توجه شده است؛ این خط تولیدی نیز با حدود ۳۲۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در سال بیش از یک‌میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه لباسشویی می‌سازد.

طرح فن‌آوری موسوم به Iot در یخچال‌های دودر هوشمند از طرح‌های دیگر افتتاح‌شده توسط وزیر صنعت معدن و تجارت در مجموعه اسنوا در شهرک صنعتی مورچه‌خورت بود.

کنترل یخچال از راه دور، مخابره هوشمند وضعیت محصول به خدمات پس از فروش، مدیریت آسان مواد غذایی موجود در یخچال، کاهش مصرف انرژی و افزایش طول عمر محصول از اهداف این طرح است.

استاندار اصفهان و نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخواردرمجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان محلی وزیر صمت را همراهی می‌کردند.